Jak si zapamatovat 100 anglických slovíček za hodinu?

Zajímá vás, jak se co nejrychleji naučit anglicky, jak se učit efektivně a přitom zábavně, nebo byste se rádi dozvěděli, jak se naučit anglická slovíčka? Přečtěte si následující článek a zjistíte, jak se učit anglicky, případně jak se v angličtině zlepšit a nepřijít přitom o rozum :-)

Hned na úvod začneme úkolem.

Představte si, že se stěhujete a všechny vaše věci odstěhujete na muflonovi.

„Jak sakra souvisí muflon s učením angličtiny?!“ řeknete si.

Podívejte se na tu větu ještě jednou: STĚHUJETE se a vše ODSTĚHUJETE na MUFlonovi. Anglicky STĚHOVAT se řekne MOVE [můf]. Gratulujeme, právě jste se naučili slovíčko pomocí metody slovíček v příbězích – vědecky ověřené techniky pro efektivní učení cizích slovíček!

Metoda slovíček v příbězích

Jde o to, najít takové uchopitelné slovo, které bude znít jako učené cizí slovíčko a vytvořit příběh, který si následně představíte. Ukážeme si to společně ještě na jednom slovíčku.

PŘÍSTAV – PORT [port]

Nyní tedy hledáme slovo, které bude znít jako anglické port - třeba portské víno a následně jej zasadíme do příběhu. Představte si, že vejdete do PŘÍSTAVU a tam uklouznete po vylitém PORTském vínu. Čím barvitěji si příběh vizualizujete, tím lépe si slovíčko zapamatujete.

Jak se ale naučit nepravidelná slovesa či frázová slovesa v angličtině? I zde nám pomůže metoda slovíček v příbězích. Vezměme si třeba slovíčko ZLOMIT – BREAK [brejk]BROKE [brouk]BROKEN [broukn]. Stačí si jen představit, že si ZLOMÍTE nohu a ze sádry vám vyleze BROUK, který za ruku drží druhého BROUKa, který má na nohou velké tenisky značky Nike.

Obdobně postupujeme i u frázových sloves – DOJÍT, SPOTŘEBOVAT – RUN OUT [ran aut]. Představte si, že vám doma DOJDE káva a vy dostanete od nevrlé partnerky takovou RÁNu, že přistanete v AUTě a rovnou zajedete kávu koupit. Vidíte, s metodou slovíček v příbězích zvládne anglická frázová slovesa každý 😊

Angličtina ale samozřejmě není jen o učení anglických slovíček, pro naučení se jazyka jako takového je důležité mít kromě techniky také správný systém a motivaci. Detailně celý systém vysvětluje Jakub Pok na kurzu Zrychleného učení cizích jazyků. Ve zkratce je to ale o tom, vybrat si správnou jazykovou učebnici, rozvrhnout si lekci, osvojit si metodu slovíček v příbězích a nezapomenout na opakování. Právě opakování je nesmírně důležité, nemějte ale strach, zopakování 10 naučených slovíček s technikou vám zabere méně jak 1 minutu. Víme, že mnoho lidí opakovat zapomíná, proto jsme vyvinuli online aplikaci, která opakování slovíček hlídá a se kterou je procvičování anglických slovíček hračka.

2000 slovíček

Kromě hlídání opakování a procvičování slovíček umí naše aplikace ještě něco. Každé slovíčko je doplněné o učební příběh (v souladu s metodou slovíček v příbězích), takže se při práci s aplikací slovíčka rovnou i učíte. V aplikaci se nachází angličtina jak pro začátečníky, jelikož obsahuje nejpoužívanější anglická slova, k rozšiřování své slovní zásoby ji ale jistě využijí i pokročilí. Od uživatelů víme, že se s naší aplikací učí anglická slovíčka i jejich děti. V aplikaci si můžete u všech anglických slovíček přehrát výslovnost, a dokonce si do ní můžete přidávat i svá vlastní slovíčka. Aplikaci si také můžete stáhnut do mobilu, takže můžete procvičovat anglická slovíčka rychle a efektivně prakticky kdekoliv 😊 Vyzkoušejte si ukázkové lekce zdarma a ověřte si, jak je možné se naučit anglicky snadno a rychle.

Nyní již znáte techniku a víte, kde a s pomocí čeho se anglická slovíčka učit. To nejtěžší a zároveň nejpodstatnější zůstává ale na vás – odhodlat se a začít musíte sami!

Vyzkoušejte:

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Vyzkoušejte nejzábavnější a nejefektivnější metodu učení cizích slovíček - pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy!

Vyzkoušet zdarma
Základní kurz Školy paměti

Základní kurz Školy paměti

Připadá Vám, že zapomínáte? Nejde Vám učení? Chcete se naučit techniky, jak si lépe a efektivněji zapamatovat informace? Právě pro vás je připraven Základní kurz Školy paměti.

Více informací o kurzu
Kurz zrychleného učení cizích jazyků

Kurz zrychleného učení cizích jazyků

Naučíme Vás speciální techniky a postup, který Vám umožní se několikanásobně rychleji naučit základní množství slovíček a frází, které budete potřebovat.

Více informací o kurzu