Jakub Pok a Škola paměti

autor: Jakub Pok

V následujících odstavcích se s vámi podělím o svůj příběh, jak se ze mě vlastně stal trenér paměti, co mě vedlo k tomu, abych začal pořádat kurzy trénování paměti pro veřejnost a jako bonus vám ukážu, jak si s paměťovými technikami hravě 3 anglická slovíčka.

Poprvé jsem paměťové techniky vyzkoušel během studijního pobytu v Německu v roce 1996, kde jsem tehdy navštívil 3hodinový kurz paměti. Zjistil jsem, že existují lidé, kteří jsou schopni si zapamatovat balíček 52 karet v přesném pořadí za 5 minut nebo si uložit 30 telefonních čísel bez jediné chyby. Jejich výkony mě fascinovaly a trénování paměti jsem propadl.

Techniky jsem začal zkoušet na sobě a zjistil jsem, že lidská paměť má limity úplně jinde, než jsem si původně myslel. Postupně jsem se zlepšoval a již po několika týdnech jsem si dokázal zapamatovat 25 telefonních čísel nebo 40 historických dat včetně událostí do 5 minut. Později jsem začal techniky využívat pro ukládání paragrafů, prezentací či slovíček, a i díky paměťovým technikám se mi pak podařilo vystudovat 2 vysoké školy či složit nejvyšší mezinárodní zkoušku z německého jazyka.

Na sobě jsem si techniky vyzkoušel a věděl jsem, že fungují. Nechápal jsem, jak je tedy možné, že se pomocí paměťových technik neučí všichni. V roce 2009 jsem tak založil Školu paměti, abych mohl lidi naučit, jak se učit efektivně a zábavně.

Od té doby jsme ke kurzům pro veřejnost přidali také firemní školení, přednášky, semináře ve školách a pořádáme také teambuilding pro firmy. Za dobu naší existence Školu paměti navštívily již tisíce spokojených účastníků a těší nás, že na naše kurzy dostáváme samé pozitivní reference, kdy absolventi píší, že to byl nejlepší kurz, na kterém kdy byli.

Mým cílem ale nejsou jen pochvalné recenze, hlavní je, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o tom, jak si učení čehokoliv usnadnit. I proto jsem před 2 roky vydal knihu Jak se naučit 100 slovíček za hodinu, která se věnuje učení slovíček, což je mimochodem jedna ze tří oblastí, s jejímž zapamatováním lidé nejčastěji zápolí. Z této knihy také pochází slíbená ukázka 3 anglických slovíček.

PLÍCE – LUNG [LANG]

Představte si, že lékař dělá kuřákovi rentgen PLIC a vidí tam jen obraz LANGoše.

RUKÁV – SLEEVE [SLÍV]

Na lyže si berete triko s dlouhým RUKÁVEM, do kterého si schováte SLIVovici na zahřátí.

CHŘIPKA – FLU [FLŮ]

V tramvaji mají všichni CHŘIPKU a FLUsnou ji i na vás.

Když si příběhy ke slovíčkům barvitě představíte a následně si je ještě jednou zopakujete, jistě si výše uvedená slovíčka hravě zapamatujete. Stejným způsobem se pak můžete učit nejenom jakákoliv cizí slovíčka, ale veškeré další informace. Vězte, že učení s paměťovými technikami vám nejen půjde lépe, ale bude vás také bavit.

Vyzkoušejte:

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Vyzkoušejte nejzábavnější a nejefektivnější metodu učení cizích slovíček - pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy!

Vyzkoušet zdarma
Základní kurz Školy paměti

Základní kurz Školy paměti

Připadá Vám, že zapomínáte? Nejde Vám učení? Chcete se naučit techniky, jak si lépe a efektivněji zapamatovat informace? Právě pro vás je připraven Základní kurz Školy paměti.

Více informací o kurzu
Kurz zrychleného učení cizích jazyků

Kurz zrychleného učení cizích jazyků

Naučíme Vás speciální techniky a postup, který Vám umožní se několikanásobně rychleji naučit základní množství slovíček a frází, které budete potřebovat.

Více informací o kurzu