Jak si zapamatovat 100 španělských slovíček za hodinu?

Chystáte se do Španělska a rádi byste se naučili španělská slovíčka a nějaké španělské fráze? Vyzkoušejte metodu slovíček v příbězích a uvidíte, že slovíčka vám do hlavy polezou takovou rychlostí, o jaké se vám ani nesnilo, a budete-li správně opakovat, zůstanou vám v paměti navždy.

Metoda slovíček v příbězích

Tajemství úspěchu spočívá v nahrazení cizího slovíčka nějakým podobně znějícím českým uchopitelným pojmem, vytvoření pevného spojení a jeho následnou vizualizací. Snadné, že? 😊 Hned si to podrobně rozebereme na následujícím příkladu.

JINÝ, JINÁ se řekne španělsky OTRO [OTRO] – hledáme tedy nějaké české slovo, které se podobá španělskému „otro“. Tady je to jednoduché, většinu lidí napadne pravděpodobně otrok, jenže co teď s tím? Nyní vytvoříme příběh, ve kterém propojíme český překlad se zástupným českým pojmem.

Představte si, že si musíte hledat JINOU práci, protože si z vás váš šéf udělal OTROka.

Záměrně píšeme, ať si příběh představíte, jelikož to je pro uložení slovíčka velmi důležité. Nestačí si jej jen přečíst, pořádně si jej vizualizujte.

Ve většině případů však v češtině nenajdeme takové slovo, kterým by bylo možné obsáhnout celé španělské slovíčko, musíme si tedy pomoci více českými pojmy. Opět si to ukážeme v praxi.

VLASY – CABELLO [KABEJO]

Zlatovláska má tak krásné VLASY, protože si je každý večer natáčí na KABEly a potírá JOgurtem.

Vidíte, postup je úplně stejný, jen jsme přidali ještě jeden pojem navíc. Samozřejmostí je pak opět představa Zlatovlásky natáčející si své vlasy, které na závěr popatlává jogurtem 😊

PROCHÁZET SE – PASEAR [PASEAR]

PROCHÁZÍTE SE po parku, kde PASE ARab kozy.

Není to žádná věda. Ještě vám ukážeme, jak na španělské fráze:

JAK SE DAŘÍ? - ¿QUÉ TAL? [KETAL]

"JAK SE DAŘÍ?" zeptáte se souseda a on jako správně naštvaný Čech po vás hodí KEdlubnu a praští vás TALířem po hlavě.

I zde je postup obdobný, pokud by byla fráze delší, prostě jen do příběhu doplníte další pojem.

Říkáte si, že vás by nic takového nenapadlo? Žádný strach, máme řešení, spustili jsme online aplikaci na učení cizích slovíček, ve které se nacházejí i španělská slovíčka včetně příběhů. Slovní zásoba vychází z učebnice Španělština nejen pro samouky a všechna slovíčka jsou s výslovností, kterou si můžete přehrát.

Jestliže vám nestačí samotná slovíčka, ale chcete vědět, jak se naučit španělsky, navštivte náš kurz Zrychleného učení cizích jazyků, kde se dozvíte, jak se jazyk efektivně učit. David, absolvent tohoto kurzu, se zvládl španělsky naučit za 5 měsíců, přičemž celý proces učení se dokumentoval. Schválně nám můžete napsat, za jak dlouho ovládnete španělštinu vy? 😊

Vyzkoušejte:

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Aplikace 2000 SLOVÍČEK

Vyzkoušejte nejzábavnější a nejefektivnější metodu učení cizích slovíček - pomocí vtipných a absurdních příběhů. Půjde vám to lépe, bude vás to bavit a zapamatujete si je už navždy!

Vyzkoušet zdarma
Základní kurz Školy paměti

Základní kurz Školy paměti

Připadá Vám, že zapomínáte? Nejde Vám učení? Chcete se naučit techniky, jak si lépe a efektivněji zapamatovat informace? Právě pro vás je připraven Základní kurz Školy paměti.

Více informací o kurzu
Kurz zrychleného učení cizích jazyků

Kurz zrychleného učení cizích jazyků

Naučíme Vás speciální techniky a postup, který Vám umožní se několikanásobně rychleji naučit základní množství slovíček a frází, které budete potřebovat.

Více informací o kurzu